Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

ЗМІЇ: Що варто знати і як уберегтися

Новина
06.04.2021
З настанням весни ми частіше буваємо на природі, а отже зростає ймовірність зустрітися з її дикими мешканцями, зокрема плазунами. 5 квітня до Коломийської ЦРЛ з діагнозом - анафілактичний шок внаслідок укусу змії госпіталізовано 49-річного жителя смт. Печеніжин. Про це повідомили в Управлінні цивільного захисту Івано-Франківської ОДА.
💬Розповімо про заходи, що убезпечать вас у разі зустрічі зі змією.
 
Змії в нашій країні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх — у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік — восени, у вересні, якраз припадає на грибний сезон.
 
Уберегтися від укусів можна, якщо дотримуватися простих правил.
 
1. Не руками, а ціпком☝️
Не торкайтеся неперевірених предметів руками.
Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, в полі, а то й на власному подвір’ї. Змій багато в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та степах. Ці тварини часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами повалених дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.
 
2. Перевіряйте☝️
Не сідайте, якщо не перевірили місце.
Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, пошурхотіть чи постукайте в тому місці палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони тікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватися, тож убезпечте себе цією простою дією.
 
3. Не наближайтеся і не торкайтеся☝️
Змії агресивні у відповідь.
У більшості випадків змії, які мешкають в Україні, намагаються втекти, щойно помічають людину; агресію проявляють лише в разі небезпеки. Гадюки активні в денний час: як усі холоднокровні, вони полюбляють грітися на осонні. Зазвичай люди зазнають укусів, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на рептилію. Однак буває, що змія стає об’єктом своєрідного полювання з боку людини. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань — 1,5–2 м. Не намагайтеся зловити чи вбити змію — саме так і відбувається більшість укусів.
 
4. Одягайтеся відповідно☝️
Підготуйтеся до походу.
Якщо вирушаєте до місцевості, де потенційно можуть мешкати плазуни, надягайте одяг, що захистить від укусів. Це мають бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани треба заправити в черевики.
 
Що робити, якщо змія вкусила?
 
Укус змії має важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо тяжко переносять їх діти, літні люди й особи зі схильністю до алергічних реакцій та зниженим імунітетом. У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря. Лише професійний медик зможе надати необхідну допомогу.
 
Якщо транспортування до лікарні довготривале, постраждалий потребує домедичної допомоги:
 • зберігайте спокій та менше рухайтесь;
 • пийте багато води;
 • на місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;
 • зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
 • за можливості прийміть 1–2 таблетки ліків від алергії;
 • у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;
 • за можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину;
 • не намагайтесь обробляти рану додатково;
 • не треба висмоктувати отруту — таким чином збільшується імовірність додаткового зараження, до того ж це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;
 • не накладайте джгут на травму;
 • не припікайте рану;
 • не вживайте алкоголь.
Центр громадського здоров’я підготував брошуру про змій України і правила безпечної поведінки з ними, яку ви знайдете за лінком⤵️ https://cloud.phc.org.ua/index.php/s/8NLRQmcNMZJ2DPT...
2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше