Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Зі словами Кобзаря до Перемоги

Культура
10.03.2024
🌿Березень в Україні називають Шевченковим. І щороку ми відкриваємо для себе нового Шевченка, настільки він багатогранна, неповторна, самодостатня особистість. Про нього кажуть – «геній української нації», «пророк», «співець-месія», «апостол правди». На кожній сторінці «Кобзаря», палкий заклик любити свій народ, свій край.
💙💛З нагоди вшанування Великого Кобзаря, біля його погруддя в парку Шевченка с-ща Печеніжин відбулося мистецько-патріотична академія.
 
🕯️Поминальну панахиду відправили настоятель церкви святого Димитрія - отець Микола, настоятелі церкви святого Михаїла: отець Ігор, отець Назарій. Хвилиною мовчання вшанували Героїв України, які віддали своє життя захищаючи незалежність.
✨Словами з поезії пророка почала свій виступ секретар ради Олександра Дудінчук.
 
"Пам’ятаймо Шевченкові слова:
І на оновленій землі.
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі.
 
Сьогодні ми низько вклоняємося, автору безсмертного «Кобзаря», який все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення. У ці дні творчість Кобзаря надихає мільйони українців відстоювати цінності, які сповідував великий поет – вільне життя, єднання народу, незалежність України. Боротьба за них триває… І Україна переможе! Адже Шевченко разом з нами боронить рідну землю.
 
Боронить своїм «духовним мечем» – палким влучним словом. Тарас Григорович Шевченко точно знав і знаємо ми, що перш за все, українському народові потрібні воля, свобода, мир та Перемога!», – наголосила секретар громади.
 
🕊️Здається, навіть калина, посаджена біля постамента Кобзаря, заслухалася...похилила віти, прислухаючись до безсмертної поезії, а вітерець перехоплював поетичні рядки з уст Каріни Мотреску та підспівував колективам
Будинку культури с-ща Печеніжин (керівники Антоніна Потужня, Ірина Юхненко), квартету "Баркарола", ансамблю викладачів Печеніжинської ДМШ ім. М. Маївської "Пектораль", тріо "Баркарола", квартету (у складі: Яни Сметанюк, Ростислава Яворського, Лілії Андрусяк, Анни Старжинської)
 
Сьогодні, у ці важкі дні війни, ми звертаємося до Тараса, з його поезій черпаємо впевненість, духовну підтримку, він надає віри, надихає.
 
📖Як весняна вода могутнього Дніпра, нехай лине вічно жива в народі слава Великого Кобзаря. Бо він – наша душа, наша мудрість.
💙💛Слава Україні! Героям слава!
 
🎶Дякуємо художньому керівнику БК с.Княждвір Мирославу Поповичу за професійне озвучення заходу
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше