Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Захисникові з Коломийщини Юрію Якубʼяку першим в області встановили унікальний біонічний протез

Новина
21.09.2024

Військовослужбовець Юрій Якубʼяк з Печеніжина Коломийсього району втратив частину ноги під час бойового завдання. Нині він проходить лікування та реабілітацію в Першому добровольчому госпіталі «Брасс», пише КУРС з посиланням на пресслужбу госпіталю.

В цивільному житті Юрій працював водієм-міжнародником, велика війна застала його у Кривому Розі, коли він повертався з Туреччини. Чоловік приєднався до лав ЗСУ добровольцем у березні 2022 року, розподілили у частину Національної гвардії, де колись проходив строкову службу. Якийсь час служив там, а потім направили під Кремінну, в Серебрянський ліс. Там, у липні 2023 року, виконуючи завдання, він отримав серйозне поранення — 152-й снаряд розірвався поруч і осколок немов ніж розсік його ліву ногу в коліні.

Захисникові з Коломийщини Юрію Якубʼяку першим в області встановили унікальний біонічний протез

«Мені здавалося, що це кінець, але я тримався з усіх сил, — пригадує Юрій. — У мене є маленька донечка, і думка, що вона може залишитись без тата, не давала мені здатись. Я продовжував боротися».

Попри страшний біль та кровотечу, поки дрон продовжував над ним висіти, рухатись було не можна. Потім Юрій наклав собі турнікети, мав знеболювальне. Він пролежав у лісі 6 чи 7 годин, не сподіваючись на порятунок, адже зовсім близько була позиція ворога. Але намагався підтримувати себе в свідомості, наскільки це було можливо, поки не повернувся побратим. «Це було настільки психологічно важко, що я не поясню й ні з чим не порівняю ті відчуття», — каже боєць.

Загалом Юрій переніс понад 30 операцій. Після лікування в кількох містах України Юрій приїхав до «Брасса». Тут йому провели ще одну операцію, а співробітники протезного підприємства «Допомога», яке співпрацює з госпіталем, встановили унікальний біонічний протез, що став важливим етапом у його реабілітації.

Протез було зібрано з комплектуючими практично зі всього світу та колінним модулем японської компанії ALLUX. Юрій став першим в Івано-Франківській області і одним з перших в Україні, кому його встановили.

Захисникові з Коломийщини Юрію Якубʼяку першим в області встановили унікальний біонічний протез 1

Цей протез оснащений мікропроцесором, який дозволяє з легкістю пересуватися по різних поверхнях, ходити сходами й долати перешкоди.

«Цей протез насправді змінює все. Він дозволяє мені жити без обмежень і відчувати себе майже як раніше. Навіть зі сторони хода виглядає звичайною», — зазначає Юрій.

«Особливість випадку Юрія полягає в його потужному остеогенезі, процесі, коли організм активно утворює нову кістку. Юрій вже не вперше проходить операцію для усунення цього процесу. З часом кістка знову почала рости. Наша клініка зіткнулася з новим викликом — кістковий екзостоз, що утворився знову, тепер ріс у іншому напрямку та був до 4 см довжиною по зовнішній поверхні кукси. Це спричиняло запалення, набряки та біль, ускладнюючи процес протезування. Ми провели чергову операцію для видалення екзостозів, — пояснює лікар-хірург, ортопед-травматолог Гліб Соловей. — Важливо підкреслити, що комплекс заходів перед протезуванням, включаючи правильне формування кукси, є надзвичайно важливим для забезпечення комфортного і безпечного використання протезу».

Захисникові з Коломийщини Юрію Якубʼяку першим в області встановили унікальний біонічний протез 2

Зараз Юрій проходить реабілітацію та планує звільнятись зі служби та повертатись до звичного життя з новою біонічною ногою.

«Брасс» продовжує підтримувати своїх пацієнтів, надаючи не лише медичну допомогу, а й психологічну підтримку, щоб кожен мав можливість повернутися до повноцінного життя.

Джерело: https://kurs.if.ua

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше