Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Ви роботодавець і працевлаштовуєте безробітних громадян? Вам на допомогу державна програма!

Новина
30.03.2023

Кабінетом Міністрів України запроваджено нові стимули для роботодавців за працевлаштування зареєстрованих безробітних.

Тепер за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних можна отримати компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (набрала чинності 16 лютого 2023 року) затверджено Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних.

Згідно з рішенням Уряду передбачається надання роботодавцям таких  компенсацій:

1) компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску – за працевлаштування роботодавцем строком не менше ніж на 2 роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні та перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць. Зокрема, таких категорій населення:

  • один з батьків або особа, яка їх замінює і:

– має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

– виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;

– утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
  • особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
  • особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
  • особи, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 12 місяців впродовж наступних двох років.

2) 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати – за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і належать до таких категорій:

  • особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років;
  • особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
  • учасники бойових дій.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 6 місяців впродовж наступного року.

Також зазначаємо, що постановою № 124 не визнано такими, що втратили чинність, урядові постанови, які прийняті на виконання попередніх редакцій  Закону України “Про зайнятість населення” (у частині аналогічних компенсацій роботодавцям). Це пов’язано з тим, що перехідними положеннями Закону про зміни передбачено, що суб’єктам господарювання, яким на день набрання чинності цим Законом призначено компенсації, їх виплата здійснюється з дотриманням умов, передбачених законодавством, що діяло до дня набрання ним чинності.

За детальною інформацією звертатися до Коломийської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Коломия, вул. Мазепи, 4, тел. 097-010-77-01;  067-298-82-19.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше