Субсидія без порушень!
Що слід пам’ятати одержувачеві житлових субсидій, щоб не опинитися у числі порушників і не втратити право на підтримку від держави?
1. Не приховуйте майновий стан!
Не забудьте зазначити:
- будинки і квартири;
- транспортні засоби;
- земельні ділянки;
- інформацію щодо придбання протягом року майна, товарів чи оплату послуг на суму від 50 тисяч гривень.
2. Декларуйте реальні доходи!
У Декларації слід задекларувати доходи, інформація про які відсутні в податковій та пенсійному фонді. Це може бути дохід від реалізації власної продукції, майна, недекларовані доходи, отримані під час роботи по договору, стипендії, інші надходження (у тому числі-закордонні перекази).
3. Вірно вказуйте у декларації всіх членів сім’ї та тих, хто зареєстрований у помешканні!
У Декларації про доходи і витрати слід указати інформацію не лише про осіб, які зареєстровані та фактично проживають у житловому приміщенні, а і про їхніх членів сім'ї (чоловіка, дружину, неповнолітніх дітей) - незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання.
4. Повідомляйте про зміни вчасно!
Якщо під час отримання житлової субсидії у вас змінився склад сім'ї, склад зареєстрованих у житловому приміщенні, набір житлово-комунальних послуг, з'явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років, було придбано майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень - слід повідомити про це орган, що призначив субсидію, протягом 30 календарних днів.
Також врахуйте: якщо хтось із членів сім'ї вийшов на пенсію - ваш розмір субсидії може бути збільшено.
Якщо вам відомі факти незаконного надання чи отримання субсидій, інших видів соціальної допомоги, соціальних послуг — повідомляйте про них на «Гарячу лінію» 0−800−502−757 (з 9.00 до 18.00 у робочі дні без обідньої перерви).
А подати офіційне звернення чи скаргу з питань надання житлових субсидій та інших питань соціального захисту можна за телефоном «Урядової гарячої лінії» 15−45.