Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Рада збільшила штрафи для водіїв і пішоходів

Новина
23.02.2021
ВР ухвалила в цілому проєкт закону, яким посилила відповідальність за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху. Штрафи зростуть як для водіїв, так і для пішоходів. При цьому нардепи заборонили профілактичну зупинку водіїв на дорогах.
Відповідний законопроєкт №2695 підтримали 325 депутатів.
 
Так, в документі сказано, що мінімальний штраф для водія за порушення правил дорожнього руху збільшиться до 510 гривень. Зокрема, на таку суму будуть штрафувати за:
  • непристебнутий ремінь;
  • неосвітлений номерний знак;
  • розмову по телефону за кермом без гарнітури;
  • порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону;
  • відсутність шолома у мотоцикліста.
Зросте також штраф за втечу з місця ДТП до 3,4 тисячі гривень (зараз 255 грн). Такий же штраф, в розмірі 3,4 тисячі грн, вводиться за перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км/год. При цьому за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год штрафуватимуть на 340 грн.
 
Також парламент підвищив штраф за керування транспортним засобом без посвідчення водія, реєстраційного документу на транспортний засіб, а також полісу обов’язкового страхування. В разі відсутності таких документів штраф становитиме 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 грн). А якщо людина сіла за кермо не маючи прав, оштрафують на 3,4 тисячі грн.
 
За водіння у нетверезому стані загрожуватиме штраф у розмірі 17 тисяч грн (зараз 10,2 тисячі) з позбавленням водійських прав на рік.
 
За повторне порушення протягом року – 34 тисячі грн з позбавленням прав на три роки. Якщо водій за подібні порушення попадеться втретє – штраф 51 тисяча грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація авто.
 
Штраф для пішоходів також зросте. Так, за перехід у недозволеному місці зможуть оштрафувати на 255 грн (зараз 51 грн).
 
Водночас Рада не дозволила безпідставні (профілактичні) зупинки водіїв.
Нардепи підтримали правку, яка вилучає із законопроєкту №2695 норму «про профілактичну зупинку автомобілів з метою пошуку водіїв-порушників, зокрема, тих, які керують автомобілем у стані алкогольного сп’яніння».
Також з законопроєкту виключили норму про обов’язковість виходу з транспортного засобу на вимогу поліцейського.
 
Водночас у законопроєкті залишилася норма про так звані автомобілі-фантоми, які можуть фіксувати порушення на дорогах. Такі машини не мають розпізнавальних знаків, однак відповідні попереджувальні знаки про наявність таких авто на тій чи іншій дорозі повинні бути встановлені.
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше