Енергетики попереджають: з підвищенням температури зростає ймовірність пожеж на енергооб’єктах
Новина
З настанням сонячних днів зростає ймовірність виникнення пожеж, зокрема на енергетичних об’єктах. Прикарпатські рятувальники також попереджають про високу пожежну небезпеку, що зберігатиметься протягом 9-11 квітня. Для того, щоб вогонь не став причиною тривалих і масових аварійних знеструмлень, важливо бути обачними та дотримуватися правил безпеки.
Фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» нагадують про охоронні зони ліній електропередачі (ЛЕП), ширина яких залежить від напруги лінії:
- до 1 кВ - 2 метри
- до 20 кВ – 10 метрів
- 35 кВ - 15 метрів
- 110 кВ - 20 метрів
У цих зонах Законом забороняється розводити вогнище, розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), нагромаджувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали, розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів. Навіть найменша іскра може стати причиною загорання енергооб’єктів чи обриву проводу. Окрім того, що це призведе до аварійних відключень, існує велика ймовірність ураження струмом![‼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t77/1/16/203c.png)
![‼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t77/1/16/203c.png)
Якщо ви стали свідком пожежі, терміново телефонуйте за номером «101». У випадку, коли вогонь охопив або підбирається до енергооб’єктів чи електроліній, - повідомте про проблему кол-центр АТ «Прикарпаттяобленерго» за телефоном: 0 80 50 40 20.
Інформує Прикарпаттяобленерго