Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Публічна бібліотека ім. В.Грабовецького

photo

Опис

Публічна бібліотека імені В. Грабовецького  стала інформаційно-культурним центром громади, осередком краєзнавства, виставковим залом для місцевих майстрів і майстринь, місцем спілкування і проведення дозвілля всіх верств місцевої громади.

Час заснування бібліотеки у селищі Печеніжин – далекий 1925  рік. У цей час в селищі було відкрито хату – читальню, пункт навчання. Першим приміщенням хати – читальні став  будинок «Просвіти», першим бібліотекарем був Іван Шовковий. 

З ініціативи єпископа Станіславської єпархії  Григорія Хомишина 1936 році була створена бібліотека при греко-католицькій церкві Архистратига Михаїла і мала назву «Скала».

1940 році село Печеніжин стало селищем міського типу, районним центром.

1948 році  відкрита районна бібліотека, яка знаходилася в приміщенні селищної ради в центрі села.

У 1953 році при масовій бібліотеці було відкрито дитячий відділ.  1957 році бібліотека продовжила свою діяльність у приміщенні бувшого районного суду.  1965 року масову бібліотеку  перенесено у приміщення бувшого будинку нотаріуса, письменника Василя Матковського.

1976 року бібліотеку перенесено до Будинку культури смт. Печеніжин.

1980 році для бібліотек  селища  збудоване окреме приміщення. Саме на 2 поверсі розміщена масова бібліотека з просторим читальним залом, абонементом та книгосховищем.

У 2010 році у читальному залі масової  бібліотеки завдяки успішній  участі у конкурсі «БІБЛІОМІСТ» було відкрито інтернет – центр.

 2016 рік  масовій бібліотеці сесією Печеніжинської селищної ради ОТГ присвоєно звання видатного українського вченого, історика, доктора історичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки, нашого краянина Володимира Грабовецького

 У 2017 році бібліотека перейшла у підпорядкування  відділу культури і туризму Печеніжинської селищної ради ОТГ.

2018 рік  масову бібліотеку рішенням сесії селищної ради ОТГ перейменовано у Публічну бібліотеку ім. В. Грабовецького відділу культури і туризму Печеніжинської селищної ради ОТГ, до складу якої входять 9 бібліотек - філій сіл громади. При бібліотеці ведеться методична допомога, робота з комплектування і обробки літератури для бібліотек-філій. Фонди бібліотек упорядковані згідно таблиць УДК (універсальної десяткової класифікації)

Публічна бібліотека ім. В.Грабовецького сьогодні є центром збереження національної культури, формування та задоволення інформаційних потреб користувачів. У зручній читальній залі можна переглянути періодичні видання,

бібліотечні виставки, вироби користувачів бібліотеки, експозиції, вишивка, яскраво оформлені тематичні полиці, фото-зона в гуцульському стилі.

 

2022 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше